renta na zwiekszone potrzeby a kapitalizacja renty po wypadku drogowym

Witam, czy ktos z was otrzymuje od Towarzystwa Ubezpieczeniowego "rente na zwiekszone potrzeby" ? Jesli tak to chcialbym sie dowiedziec czy mial ktos propozycje zamiany owej renty na "jednorazowa kapitalizacje renty" ? Jesli tak to prosze podac w jakiej wysokosci miesiecznie ta renta byla wyplacana i jaka byla propozycja "jednorazowej kapitalizacji" Jesli ktos jest zainteresowany wymiana pogladow na temat renty na zwieksozne potrzeby to watek mozemy kontynuowac na forum.

Nie jesteś zalogowany.

Wypadek komunikacyjny - aktualne tematy :

#1 2011-02-23 19:53:50

maryna
Gość

renta na zwiekszone potrzeby a kapitalizacja renty po wypadku drogowym

Witam, czy ktos z was otrzymuje od Towarzystwa Ubezpieczeniowego "rente na zwiekszone potrzeby" ? Jesli tak to chcialbym sie dowiedziec czy mial ktos propozycje zamiany owej renty na "jednorazowa kapitalizacje renty" ? Jesli tak to prosze podac w jakiej wysokosci miesiecznie ta renta byla wyplacana i jaka byla propozycja "jednorazowej kapitalizacji"
Jesli ktos jest zainteresowany wymiana pogladow na temat renty na zwieksozne potrzeby to watek mozemy kontynuowac na forum.

#2 2011-02-24 19:36:48

profesjonal
Gość

Re: renta na zwiekszone potrzeby a kapitalizacja renty po wypadku drogowym

kapitalizacja renty to nigdy nie jest dobry pomysł. lepiej przyjmuj ta kwotę co miesiąc i zarządzaj sam tymi pieniędzmi. Jeżeli nie masz pojęcia o oszczędzaniu odszkodowania to może być Ci ciężko. Owszem skapitalizowaną rentę otrzymasz raz i koniec - przynajmniej na rok dwa, do czasu gdy nie zbierze się komisja i Ci renty nie przedłużą. Moim zdaniem nie warto kapitalizować żadnej renty.

#3 2011-04-03 22:52:25

masterpiece
New member

Z tego co wiem mają najwyższą średnią więc opłaca się dać więcej.

#4 2011-09-26 11:01:02

Robercik
Member

Temat jest bardzo na czasie i cieszę się, że pojawił się na tym forum. Należy podkreślić, że kapitalizacja renty polega na zamianie przyszłych świadczeń na jednorazowe odszkodowanie wypłacone przez Zakład ubezpieczonemu. Oznacza to, ze na mocy zawartej ugody zrzeka się on dobrowolnie przyszłych świadczeń (podstawa prawna: art. 447 k.c. ). Zakład oszczędza, bo zazwyczaj jednorazowo wypłacona kwota jest niższa niż suma rent. Odpadają koszty obsługi renty i jej waloryzacji. Dla poszkodowanego to duży zastrzyk gotówki, ale nie oznacza to, że opłacalny. Tak naprawdę aby określić, czy kapitalizacja renty nam się opłaca, najlepiej skonsultować się ze osobą zawodowo zajmującą się odzyskiwaniem odszkodowań, bo wie ona jak prowadzić negocjacje i jest w stanie rzetelnie przeprowadzić proces weryfikacyjny (tj. mówiąc kolokwialnie, przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw").