Odszkodowanie osobowe - wypadek komunikacyjny

Witam, Brałem udział w wypadku komunikacyjnym w którym sprawca wjechał w tył mojego auta z taką prędkością że samochód zaklasyfikowano do kasacji. W wyniku tego zdarzenia odniosłem obrażenia głowy, wstrząśnienie mózgu, uraz kręgosłupa szyjnego, naderwane więzadło boczne w lewym kolanie...

Nie jesteś zalogowany.

Odszkodowanie za urazy powypadkowe - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 14:51:11

alfa
Gość

Odszkodowanie osobowe - wypadek komunikacyjny

Witam,
Brałem udział w wypadku komunikacyjnym w którym sprawca wjechał w tył mojego auta z taką prędkością że samochód zaklasyfikowano do kasacji. W wyniku tego zdarzenia odniosłem obrażenia głowy, wstrząśnienie mózgu, uraz kręgosłupa szyjnego, naderwane więzadło boczne w lewym kolanie. Dostałem zwolnienie lekarskie na 30dni + 5 dni pobytu w szpitalu. Zgłosiłem szkodę osobową do TU z OC sprawcy. Jakiego rodzaju odszkodowania czy zadość uczynienia mogę się domagać? Dostałem od TU sprawcy dokumenty w których mam określić swoje roszczenia wobec TU i ich wysokość. Proszę o radę jaki to może być kwota? Czy 1000, 10 000, czy może 100 000?

Czy powinienem się zwrócić do lekarza z prośbą o fachowe opisanie obrażeń, czy wystarczy karta informacyjna ze szpitala?

TU przysłało dokumenty do wypełnienia po 9 dniach od zdarzenia. Tymczasem ja jeszcze nie zakończyłem rekonwalescencji. Jestem w trakcie konsultacji konsultacji ortopedycznych, czekam na USG kolana. Nie wiem jak będzie przebiegała dalsza rehabilitacja i ile to będzie kosztowało. Co powinienem odpisać TU. Czy kwota jaką podam, jeśli zostanie przez TU uznana za zbyt dużą, może być potraktowana jako forma wyłudzenia?

Bardzo proszę o rady?

#2 2011-02-25 16:07:20

profesjonal
Gość

Re: Odszkodowanie osobowe - wypadek komunikacyjny

odszkodowanie osobowe za wypadek komunikacyjny z pewnością Ci się należy - policja powinna stwierdzić bez problemów winę tego co wjechał Ci w tył. Za takie obrażenia możesz liczyć na naprawdę spore odszkodowanie przewyższające 10 tys. zł. Odszkodowanie po wypadku powinno być wypłacone z polisy OC sprawcy wypadku. z ubezpieczenia obowiązkowego któremu podlegają wszyscy kierowcy.

Jeżeli doznałeś obrażeń powinieneś podjąć leczenie. Dochodzenie odszkodowania nie wymaga sporządzania niezależnych opinii biegłych i jakichś ekstra dokumentów medycznych. Wystarczy to co masz z leczenia, byle było podpisane przez lekarza i podbite pieczątką. Jeżeli leczenie będzie cokolwiek kosztowało masz również prawo do odszkodowania z tego tytułu.

#3 2011-06-18 20:28:07

ania200419
New member

Re: Odszkodowanie osobowe - wypadek komunikacyjny

Witam
wczoraj mialam kolizje autem. Kierowca na skrzyżowaniu wykonał nie dozwolony manewr cofania. zrobił to z takim impetem, ze mój samochód został skasowany i nie nadaje sie do  remontu. przed wypadkiem jego watość wynosiła ok 1500zł, mitsubishi colt 91 r. Ja sama w wypadku nie ucierpiałam fizycznie. byłam w szpitalu kilka godzin na obserwacji. Najgorsze w tym wszystkim , że jestem w 4 tym miesiącu ciąży. generalnie nic mi fizycznie nie dolega, oprócz bolu glowy, poniewaz uderzylam w podsufitke, ale bez wstrasienia mozgu.  Czy mogę dochodzić odszkodowania mimo, ze nie ucierpialam fizycznie? za samochod odzyskamy pieniadze z polisy, ale interesuje mnie odszkodowanie za szkody moralne, wciaz sie boje, o moje dziecko. prosze o rade. Pozdrawiam.